Bondora
8.5

Bondora

✅ Laen 100 kuni 10 000 € ✅ Intress 19,69 - 45,87 % aastas ✅ Usaldusväärne Eesti pank

Avaleht » Bondora

Bondora AS on alguse saanud 2008. aastal, mil alustati ühisrahastuse platvormina ja IsePankuri nime all. Tegemist oli tol ajal Eesti esimese ühisrahastuse pakkujaga. Nimi on vahepeal küll muutunud ja IsePankurist saanud Bondora ühisrahastus. Sellest hoolimata on sul endiselt aga võimalus olla nende teenuste kasutamisel ühel ajal nii investor kui ka laenusaaja.

Bondora laen ja teised finantstehingud on saanud heakskiidu Eesti Finantsinspektsioonilt ning omavad seetõttu ka vastavat tegevusluba. Seeläbi on tegemist igas mõttes turvalise ja vastutustundliku finantsteenuse pakkujaga nagu ka Creditstar, Mogo ja Smsmoney.

Bondora laenamine – innovatiivsus, kiirus ja personaalsus käsikaes

Bondora on juba oma algusaastatest saadik üritanud olla innovatiivne oma kasutatava finantstehnoloogiaga. See on kindlasti ka üks põhjus, miks laen ja teised finantstooted on võitnud üle 300 000 kliendi usalduse. Laene seejuures on väljastatud juba rohkem, kui 151 miljonit eurot.

Tänu oma innovatiivsetele ja kaasaegsetele lahendustele on Bondora laen sulle üsna kiiresti kättesaadav. Sobiv laenupakkumine on võimalik sul saada juba loetud minutitega. Seejuures ei kao siinkohal ära nende personaalsus ja mõistlikud intressid. Süsteem arvutab iga laenaja andmete ja krediidiajaloo põhjal hetkel parima võimaliku intressimäära, mida nad sulle on võimelised pakkuma. Samuti lubavad nad, et neil puuduvad varjatud tasud, sest kõik kohustused ja maksed on selgelt välja toodud nende hinnakirjas. Seega, kui oled tutvunud nende hinnakirjaga, ei ole sul põhjust muretseda, et arve pealt mingeid üllatusi leiaksid.

Väikelaen mõistlikel tingimustel

Kui oled kursis mõistega krediidi kulukuse määr, siis tead, et see on seadusega seatud ülempiir, mida kiirlaenu pakkujad sinult maksetena võtta saavad. Sageli näidatakse oma intressimäärasid madalana. Kuid peale kõrvalkulude juurde lisamist, võid avastada, et maksimaalne krediidi kulukuse määr on laenuandja poolt sulle määratud tänu kõikvõimalikele täiendavatele tasudele.

Bondora omalt poolt lubab, et sellised varjatud kõrvalkulud neil puuduvad ning tänu sellele on väikelaen üsna mõistlikel tingimustel. Seega tasub kaaluda, et kui sul juba on mõni kiirlaen võetud, kas see äkki refinantseerida võttes Bondora laen.

5 põhjust, miks laen bondora.ee kaudu on mõistlik valik

Igal laenuandjal on omad head ja vead. Kõik nad soovivad kindlasti sulle parimat, kuid sellest hoolimata on tingimused neil kõigil mõnevõrra erinevad. Järgnevalt toome sulle välja kokkuvõtte neist headest külgedest, mida suudab sulle Bondora pakkuda.

1. Bondora laen on kättesaadav igal ajal ja igast kohast

Kui sul on soov võtta laen Bondorast, saad laenutaotluse esitada sõltumata ajast ja asukohast. Nii võid seda teha öösel, nädalavahetustel kui ka pühade ajal. Laenutaotlus on täies ulatuses Internetis täidetav ja selleks eraldi kontorisse minema ei pea.

2. Personaalsed laenupakkumised

Bondora laenupakkumine on justkui rätsepatöö. Nad ei tee laenupakkumisi ühe malli järgi vaid võtavad arvesse iga kliendi vajadusi ja soove. See on ka põhjus, miks võid saada neilt väga hea intressiga laenupakkumise, millega tasuks ehk isegi refinantseerida olemasolevat laenu mõnes teises laenufirmas.

Laenu refinantseerimine Bondoras

Tänu mõistlikele laenutingimustele ja soodsatele intressidele, tasub kaaluda juba oma olemasolevate laenude refinantseerimisele Bondoras. Laenude refinantseerimine ehk konsolideerimine tähendab seda, et kui sul on juba mõnes laenufirmas kehtiv laen, kuid leiad mõne teise laenu pakkuja juures soodsamad tingimused, siis võtad uuest kohast laenu ning tagastad sellega ühtlasi ka olemasolevad kohustused esialgse laenupakkuja ees. See on väga mõistlik, kui uue laenu intressid on olemasoleva laenu omadest oluliselt madalamad ja sa saad seeläbi oma igakuised laenumakseid märgatavalt vähendada. Eriti kui sul on võetud kiirlaenud või krediitkaardi laenud. Samuti tasub laenu refinantseerimisele mõelda, kui sul on lausa mitu aktiivset laenu. Koondades nad ühe laenu alla, lihtsustub sellega laenukohustuste täitmine.

Bondorast saad sa taotleda tagatiseta väikelaenu summas kuni 10 000 eurot. Seejuures saad ise valida endale sobivaima laenuperioodi- ja kuumaksega laenupakkumise. Puuduvad ka varjatud teenustasud ning laenutaotluse esitamine võtab internetis aega vaid mõni minut.

3. Väga kiired ja turvalised laenuvastused

Kuna laenutaotluse saad täies mahus täita internetis, võtab see aega vaid mõned minutid. Sama kiirelt, kui taotluse esitamine, on sul võimalus saada ka esmane laenupakkumine. Bondora AS lubab isegi, et esialgset vastust oma laenutaotlusele võid oodata juba minutiga. Ja seda sõltumata nädalapäevast ning ööpäevaringselt. Taotlust on sul võimalus mugavalt esitada ka nutitelefonis.

Sinule saadetud pakkumine põhineb sinu krediidiajalool. Peale pakkumise saamist on sul võimalus 72 tunni jooksul valida endale sobivaim laenupakkumise ja igakuise tagasimakse summa suuruse vahel. Kui sa kolme ööpäeva jooksul ühtegi pakkumist ei kinnita, tühistatakse su laenutaotlus automaatselt ning sul ei ole laenuandja ees ühtegi kehtivat laenukohustust.Bondora lubab ka, et kõiki sinu sisestatud andmeid käsitletakse peale kiiruse ka maksimaalse turvalisusega

4. Puuduvad varjatud maksekohustused ning laenu ennetähtaegne tagastamine on tasuta

Kui sul on tekkinud enne laenu lõppkuupäeva võimalus see tagastada, on sul täielik õigus ja võimalus selle tegemiseks. Kusjuures laenu ennetähtaegne tagastamine on täiesti tasuta. Samamoodi ei ole varjatud kulusid ka teiste teenuste juures. Kõik lepinguga võetavad kohustused ja nendega kaasnevad rahalised väljaminekud on toodud Bondora kodulehel olevas hinnakirjas.

5. Bondora laen on mõeldud igaks elujuhtumiks

Bondora laenamine ei tähenda, et sa peaksid andma seletusi selle kohta, milleks sa raha kasutada soovid. Nii võid võtta laenu kõigeks alates oma äri alustamisest lõpetades reisimise, kodu sisustamise ja ootamatute väljaminekute katmisega.  Küll aga soovitame sul mõelda hoolikalt enne, kui laenu võtad. Liiga kergekäeliselt ja hetke emotsiooni ajel ei ole selline rahastamise viis kindlasti mitte mõistlik. Iga laen on finantskohustus, mis tuleb sul varem või hiljem laenuandjale tagastada.

Bondora laen ning maksepuhkus

Bondora pakub sulle nii laenamise kui investeerimise võimalust. Järgnevalt teeme ülevaate neist mõlemast alustades laenamisest.

Laen ja selle tingimused

Bondora laen saab olla vahemikus 500 kuni 10 000 eurot ja sa saad seda võtta 3 kuuks kuni 5 aastaks. Intressimäär, mis sinule laenamisega kaasneb, kujuneb sinu krediidiskoorist – mida kõrgem krediidiskoor seda madalam laenuintress ja vastupidi.

Laenulepingu sõlmimisel tuleb sul tasuda ka lepingutasu ning laenu haldustasu. Kui soovid aga võetud laenu ennetähtaegselt tagastada, saad seda teha ilma täiendavate tasudeta.

Laenusoovi korral tuleb sul sõlmida leping ning vastavalt kehtivale seadusele teostada ka isikutuvastus. See viimane on sul võimalus teha aga Trustly teenuse kaudu, seega ei pea sa ise kuhugi spetsiaalselt selleks kohale minema. Võid oma isiku tuvastada kodus diivanilt lahkumata.

Bondora pakub ka tagatiseta refinantseerimislaenu, mis on oma tingimuste ja nõuete poolest samasugune nagu tavaline laen.

Kui sul tekib laenuperioodi jooksul vajadus oma maksegraafikut muuta, saad seda teha B Secure teenuse abil, mis aga maksab 10 eurot kuus.

Bondora puhul ongi see hea, et laenuga seotid vajalikud tegevused saad teha mugavalt ja kodust lahkumata interneti vahendusel. Siia alla lähevad kõik alates laenu taotlemisest lõpetades selle väljamaksmise ja isikutuvastuseni.

Kes saavad taotleda laenu Bondorast?

Üldiselt on Bondora laenutingimused ja lepingunõuded üsna leebed. Sellest hoolimata tuleb sul siiski vastata teatud reeglitele.

Tingimused laenusaajale:

  • Laenusaajana peab sul olema vanust vähemalt 18 eluaastat.
  • Sul peab olema igakuine sissetulek, mis oleks piisavas suuruses, et oleks võimalik täita võetavaid laenukohustusi.
  • Sul ei tohi olla probleeme hasartmängudega.
  • Laenusaajana ei tohi sul olla maksehäireid, pankrotimenetlusi, avatud täitemenetlusi ja muid probleeme võetud kohustuste täitmisega. Kusjuures laenu saamiseks ei tohi neid olnud olla ka varasemalt.

Maksepuhkus

Bondora maksepuhkus käib läbi eraldi süsteemi, mida nimetatakse B Secure teenuseks. Seda kasutades on kuumakse 10 eurot ning selle abil on sul võimalus teha järgnevat:

  • Saada põhiosale maksepuhkust
  • Pikendada maksegraafikut
  • Muuta maksete kuupäevi

Uue maksegraafiku taotlemiseks peab sul olema tasutud vähemalt üks graafiku järgne kuumakse täies mahus.

Pane tähele, et sa ei saa kasutada B Secure’i, kui Bondoral on lepingu tingimustest tulenevalt õigus kõik sinu aktiivsed laenulepingud lõpetada ja nende tagasi maksmata kogusumma kohest tagastamist nõuda.

Kõik graafiku muudatuse (kuumakse muutmise, maksepuhkuse võtmise või laenu pikkuse muutmise) ajal tasumata teenustasud, intressisummad ja teised võlgnevused, tuleb sul tasuda kohe koos uue maksegraafiku esimese maksega.

Bondora investeerimine, ühisrahastus ning go and grow

Kes saab olla Bondora investor?

Bondora investor saab olla peaaegu igaüks. Olles investor, on sul võimalus investeerida eraisikute laenudesse. Bondora laen ei olegi klassikalises mõttes pangalaen, vaid tegemist on platvormiga, mille kaudu vahendatakse laenusummasid. Pakutavad laenud ei ole mitte nii öelda Bondora taskust tulenevad vaid eraisikutest investoritelt.

Kui sa soovid olla investor, piisab alustamiseks ka kõigest 5 eurosest sissemaksest. Kusjuures esialgsel konto loomisel annab Bondora AS omalt poolt boonusena 5 eurot lisaks.

Kuna tegemist on automaatse platvormi ja portfellihalduriga, ei pea sa investoriks hakkamisel omama kõrgeid finantsteadmisi. Kuid kui soovid, on sul võimalus investeerimisega ka ise tegeleda.

Positiivne on ka see, et Bondora investor ei pea tasuma suuri teenustasusid.

Mis on ühisrahastus?

Bondora ühisrahastus pakub sulle võimalust seada end ise nii öelda panga rolli ehk võimaluse oma vaba raha teistele laenata ja endale seeläbi muidu seisva raha abil täiendavat sissetulekut teenida. Sina määrad ära, millises summas ja mis tingimustel oled valmis oma raha välja laenama,  ühisrahastus otsib sulle sobivad laenusaajate kandidaadid.

Kuid samuti saad olla sa ka laenaja rollis. Ehk siis seada endale sobivad tingimused, mis alustel laenu sooviksid saada, ja leida siis Bondora ühisrahastus lehte kasutades sobivad laenupakkujad. Lisainfo saamiseks tutvu nende kodulehe ja Facebooki profiiliga.

Bondora kontakt

Kontori aadress:

  1. H. Tammsaare tee 47

Tallinn 11316, Eesti

Bondora kontakttelefon: puudub

Koduleht: www.bondora.com

E-post: klienditugi@bondora.com

Facebook: @Bondoracapital

Mis on Bondora Go and Grow?

Bondora Go & Grow on nende uusim investeerimistoode, mis võimaldab maksimaalselt lihtsalt sul oma raha kasvatada. Tegemist on justkui hoiusega, millel on hoiukontodega sarnane tootlikus 6,75%. Ehk siis investeerides 100 eurot, peaksid sa juurde teenima ligikaudu 6,75 eurot. Pane aga tähele, et selline tootlikkus ei ole garanteeritud vaid arvestuslik keskmine. See võib olla sõltuvalt ajastusest nii madalam kui ka kõrgem.

Lihtsustatult on tegemist teenusega, kus sina annad Bondora platvormile raha, Bondora suunab selle investeeringutesse ning sina teenid tulu, mis tuleb laenuvõtjate poolt saadavatest intressidest.

Kuidas liituda Bondora Go & Grow teenusega?

Selleks ei ole sul vaja teha muud, kui avada Bondora Go & Grow konto ja teha sellele endale soovitud summas ülekanne. Ülekannet on võimalik teha Trustly kaudu, mis võimaldab raha kanda kõigi suuremate pankade pangalinkide kaudu.

Korduma kippuvad küsimused

Kes saab laenu?

Laenu saavad taotleda kõik, kel vanust vähemalt 18 eluaastat. Laenutaotlejana peab sul olema pangakonto Eestis ja sa pead omama regulaarset sissetulekut. Palgatulu suurus peab olema piisav, et katta ära laenuga võetavad kohustused. Otse loomulikult peab igakuine tulu olema ametlik.
Bondora on eraldi välja toonud ka selle, et sul ei tohi olla probleeme hasartmängudega. Samuti jälgitakse hoolikalt, et sul ei oleks olnud varasemaid maksehäireid. Näitena loetakse nendeks võlgnevusi, lepinguliste kohustuste täitmatajätmisi, pankrotimenetlusi ja ka avatud täitemenetlusi

Millised on Bondora laenutingimused?

Bondorast saad sa tagatiseta laenu 500 eurost kuni 10 000 euroni. Selle tagasimakse perioodiks saad valida 3 kuud kuni 5 aastat. Hetkel kehtiv intressimäär on 10,51%. Igakuise laenumakse suuruse saad ise valida ning soovi korral on sul võimalus laen ka (osaliselt) ennetähtaegselt tagastada.

Kui kiiresti saab laenu?

Kui sinu laenutaotlus on kinnitatud, ja leping sõlmitud, kantakse laenusumma automaatselt sinu poolt kinnitatud pangakontole. Laenuraha laekumise kiirus sõltub pangast. Kui sul on Bondora AS -iga sama kodupank, toimub ülekanne tavaliselt sama päeval, kui erinev, võib see aega võtta ka 1–3 tööpäeva. Viimane kehtib eriti neil juhtudel, kui soovid laenu saada nädalavahetusel või pühade ajal.

Kas Bondora laen on võimalik tagastada ennetähtaegselt?

Jah, kui sul on tekkinud vaba raha, ja soovid enda võetud laenu enne tähtaega tagastada, on see võimalus sul olemas. Kusjuures saad seda teha täiesti tasuta.
Pane tähele, et sa ei pea korraga tagastama kogu laenu. Kui sul on tekkinud vabasid rahalisi vahendeid väiksemas ulatuses, saad laenu tagastada ka osaliselt. Sellega võidad kindlasti lõplikes laenukuludes kuna intresse tasud ju väiksema laenusumma pealt vähem.

✅ Laen 100 kuni 10 000 € ✅ Intress 19,69 - 45,87 % aastas ✅ Usaldusväärne Eesti pank

8.0
Intress ja lisatasud
9.0
Tingimused ja paindlikkus
9.0
Veebilehe kasutatavus
8.0
Klienditugi
8.5 Hinnang
Bondora
8.5/10