Omaraha
7.8

Omaraha

✅ Laen 50 -  3000 € ✅ Intress 8,00% - 50,00% aastas ✅ Eestimaine platvorm

Avaleht » Omaraha

Omaraha OÜ on aastast 2011 Eesti turul tegutsenud finantsteenuseid vahendav ettevõte nagu ka BondoraFerratum ja Mogo.ee. Firma tegevusalaks on nii laenude pakkumine kui ka investeerimine ja raha kogumine. Laen on sulle kättesaadav nii tagatiseta kui ka tagatisega.

Omaraha on oma sisu poolest tegelikult ühisrahastuse platvorm. Ehk siis Omaraha OÜ on laenude vahendaja, kes võimaldab mugavaid ja kiireid eraisikute vahelisi laene enda kodulehe abil.

Sarnaselt mitmete teiste ühisrahastusplatvormidega, on Omaraha puhul tegemist inimeselt inimesele (inglise keeles mõiste peer-to-peer) finantstehingutega. Kui sul on soov saada laenu, tuleb sul esitada laenutaotlus. Seejärel saab sinu taotlus nähtavaks eraisikutest investoritele, kes hindavad sinu krediidivõimekust. Kui investorile tundub turvaline sinu laenusoovi investeerida, ongi leitud sinu laenule rahastaja. Seejärel saad sa allkirjastada laenulepingu.

Nii on see kasulik mõlemale osapoolele – sina saad laenusoovijana endale mõistlikel tingimustel laenu taotleda, investeerimine võimaldab aga investoril sulle raha laenata ja seeläbi intresside pealt tulu teenida.

Miks eelistada laenu võtmist ühisrahastusplatvormi vahendusel?

Selline küsimus võib tekkida nii mõnelgi. Esmapilgul võib ju tunduda, et teiselt eraisikult laenu võtmine ei pea käima mingite vahendajate abil. Saaks ju neilt ka otse laenata?

Kasutades ühisrahastuse platvorme on sulle aga garanteeritud laenude turvalisus. Lisaks on sul võimalus ühel lehel juurde pääseda paljude erinevate laenupakkujateni.

Samuti mängib siin rolli anonüümsus. Kui sa ei soovi laialt kuulutada, et vajad laenuraha, ja otsid inimest, kes seda sulle laenaks, on ühisrahastusplatvorm just sulle abiks. Siin saad sa mugavalt esitada taotluse ilma liigseid detaile endast avaldamata.

Väga oluline aspekt on ka see, et laenu pakkujaid on siin rohkem kui üks. Tänu sellele on sul võimalus selliseid platvorme kasutades saada üsna soodsatel tingimustel ja madalama intressiga laene. Laenuandjad soovivad ju sama moodi oma raha välja andes tulu teenida, seega kui neile sobivad sinu poolt seatud tingimused, annavad nad hea meelega muidu niisama seisva raha intressitulu teenima.

4 põhjust, miks omaraha.ee finantsteenused on mõistlik valik

1. Omaraha laen saab olla ka tagatisega – autolaen

Laenamine Omaraha lehe kaudu on mitmetest teistest ühisrahastusplatvormidest eristuv seetõttu, et sul on võimalus taotleda ka tagatisega laenu. Sobivaks tagatiseks loetakse siinkohal autot. See on väga hea võimalus saada tavapärasest tagatiseta laenust veelgi soodsamatel tingimustel lisaraha. Kui soovid auto tagatisel laenu, tuleb sul sellest teada anda portaali postkasti kaudu. Koos teatega pead sa esitama ka esmase info tagatiseks pakutava auto kohta. Seejärel hindab Omaraha sõiduki väärtuse ning annab sulle teada, mis oleks see maksimaalne summa, mis selle auto tagatisel võimalik pakkuda oleks. Kuid lisaks tagatise väärtusele võetakse arvesse ka sinu üldist maksevõimet. Seepärast pead samaaegselt esitama ka oma viimane 6 kuu konto väljavõtte.

Kui vajalikud hinnangud on tehtud, pannakse sinu laenutaotlus ootele. Peale sinu laenu investeerivate investorite leidmist väljastatakse sulle volikiri. Nüüd tuleb sul auto ümber  registreerida Eesti Maanteeametis Omaraha OÜ nimele.

Kui kõik need vajalikud toimingud tehtud, kannab Omaraha OÜ raha sinu pangakontole. Pane tähele, et auto jääb endiselt sinu kasutusse ka peale laenu saamist. Seega muutub vaid omaniku nimi, sina jääd vastutavaks kasutajaks edasi. Kui laenuleping on täidetud, saad oma auto taaskord enda nimele tagasi registreerida.

2. Nii laenamise kui investeerimise tingimused määrad suuresti sina

Kui sul on laenusoov, saad esitada koos taotlusega ka enda tingimused, mille alusel sa laenu sooviksid võtta. Samamoodi käib see Omarahas investeerimise puhul – olles investor, määrad ise need tingimused, millistele kriteeriumitele peab laenutaotleja vastama, et sa oleksid valmis oma rahaga tema laenu investeerima. Seega on see hoopis paindlikum, kui pankades ja teistes finantsasutustes selgelt ette määratud laenulepingu tingimused.

3. Laen on väga mõistlikel tingimustel

Nagu varemgi juba öeldud, tegemist on eraisikute vaheliste laenudega. Seega laenupakkujaid on kaugelt rohkem, kui üks. Seeläbi tekib sul aga võimalus seada kriteeriumid, mis tingimustel laenu soovid võtta, ja need saavad olla hoopis soodsamad kui pangast laenu küsides. Kusjuures, kui sinu poolt soovitud tingimustel ei ole hetkel laenu anda soovijaid, saad selle ootele panna. Ka laenudesse investeerijad võivad ju aeg ajalt oma tingimusi lõdvendada ja seega on sul võimalus veidi hiljem saada väga mõistlikel tingimustel sobivas ulatuses laenu.  Niisiis, kui sul ei ole lisaraha saamisega kibekiire, võid sellist ootele paneku võimalust kindlasti proovida ja ära kasutada.

4. Omaraha võimaldab kindlustada ka laste tulevikku

Lisaks laenamisele ja investeerimisele on tootevalikus veel Omaraha Kasvukonto. Selle konto abil on sul võimalus teha oma lapsele hoius ja hakata talle raha koguma. Konto loomisel on sul võimalus valida, kas lood konto enda või lapse nimele. Esimesel variandi puhul saad siis ise otsustada, millal konto lapsele üle annad. Kui lood konto lapse nimele, saab sinust algselt ise konto haldur. Mõlemal juhul on sul aga vaja Omaraha kontot.

Kui lood Omaraha kasvukonto enda nimele:

Kõik kontoga kaasnevad õigused ja kohustused tulevad sinule. Kui sul on mitu last, saad selliseid kontosid avada mitu, igale lapsele eraldi. Või miks mitte ka oma lapselapsele.

Seejärel tuleb sul veebilehe postkasti kaudu vabas vormis saata kiri. Nüüd saab Omaraha administraator avada sulle Omaraha Kasvukonto ja sinul tuleb allkirjastada üldtingimused.

Kui need toimingu tehtud, ongi konto avatud, ja saad investeerima asuda. Sul on endal võimalus valida mitu aastat ja millise kuumaksega sa sissemakseid teha soovid.

Kui soovid konto lapsele üle anda, saad seda teha kahel viisil. Esimesel juhul annad lapsele volitused oma konto haldamiseks. Teine võimalus on kõik laekuvad summad lapse kontole üle kanda.

Kui soovid teha Kasvukonto lapse nimele

Kasvukonto luuakse lapse nimele, kuid selle halduriks jääd sina kuni sobiva hetkeni. Konto on sel juhul lapse oma, kuid sina oled volitatud esindaja. Ka neid kontosid saab luua igale lapsele eraldi.

Kui laps, kellele konto luuakse, on piisavalt vana ja ta omab ID-kaarti, saab ta ise endale põhikonto luua. Taaskord tuleb selleks siis Omaraha postkasti kaudu vabas vormis kiri saata. Nooremate laste puhul tuleb sul luua lapsele põhikonto ise, mis jääb ootama lapse täisealiseks saamist. Sina selle kontoga tehingud vahepeal teha ei saa.

Mida kujutab endast Omaraha laen ja millised on laenutingimused?

Omaraha pakub laenamise võimalust kahel viisil – tagatiseta ja tagatisega. Allolevalt vaatamegi neid kahte veidi lähemalt.

Laen tagatiseta

Omaraha laen tagatiseta on mõeldud kõigile, kes vastavad, ja kellele sobivad, järgmised tingimused:

  • Laenusoovija peab olema vähemalt 21 aastat vana.
  • Laenusumma suurus jääb vahemikku 20 eurot kuni 10 000 eurot.
  • Laenu tagasimakse periood maksimaalselt 5 aastat.

Lepingu saad sõlmida kodust lahkumata. Nii isiku tuvastus kui lepingu sõlmimine käib mugavalt omaraha.ee portaali kaudu ID-kaardi või PIN-koodi abil.

Laen tagatisega

Omaraha pakub võimalust laenata ka tagatisega. Tagatiseks sobib sinu auto. Auto tagatisel laenu saamiseks tuleb sul saata Omaraha.ee portaali postkasti kaudu vastava sisuline kiri. Lisa sinna kohe ka info auto kohta. Seejärel hindavad ära haldurid sinu sõiduki väärtuse ning annavad teada, mis oleks see maksimaalne summa, mis antud auto tagatisel sul võimalus laenata oleks. Lisaks tagatiseks antava auto väärtusele arvestatakse seejuures sinu üldist maksevõimet, mistõttu tuleb sul saata ka oma viimase 6 kuu konto väljavõtte.

Kui kõik vajalikud toimingud tehtud, pannakse su laenutaotlus ootele. Kui Omaraha investorid leiavad sinu laenutaotluse huvipakkuvana olevat, ja nad soovivad sellesse investeerida, väljastatakse sulle volikiri. Sellega tuleb sul auto ümber registreerida Eesti Maanteeametis Omaraha OÜ nimele. Sina saad autoga küll edasi sõita, kuid vastutava kasutajana. Peale ümberregistreerimist kantakse soovitud laenusumma sinu virtuaalkontole. Kui laenuleping on läbi, registreeritakse auto sinu nimele tagasi.

Laenude väljamaksmine

Omaraha laen on pisut erinev väljamaksete poolest. Tavapärane on see, et peale laenutaotluse rahuldamist ja lepingu sõlmimist kantakse soovitud laenusumma sinu isiklikule pangakontole. Omaraha puhul kantakse see aga nende portaalis olevale virtuaalkontole. Sealt saad siis ise selle edasi kanda oma pangakontole.

Omaraha laenude tagasimaksmine

Ka igakuised laenumaksed käivad virtuaalkonto kaudu. Raha võetakse maksepäeval automaatselt sinu virtuaalkontolt kust kantakse see otse edasi investorite kontodele. Seega pead sa meeles pidama, et vajalik rahasumma sul alati kontol olemas oleks.

Tüüpilise laenu näide:

  • Laen 1000 eurot 3 aastaks
  • Kuumakse 37,16€
  • Krediidi kulukuse määr 23,70%

Seega 3 aasta jooksul tuleb sul kokku tasuda 1357,89 eurot, mis koosneb:

  • Intressid 337,89 eurot (määraga 20%)
  • Lepingutasu 20 eurot

Täpselt sulle määratud tingimused sõltuvad aga sinu maksevõimest ja –käitumisest. Mida kõrgem on su krediidiskoor seda madalam intressimäär. Seetõttu on Omaraha.ee portaali kaudu laenates krediidi kulukuse määr niivõrd kõikuv 8% kuni 50%.

Kuidas Omaraha investeerimine sulle tulu tuua saab?

Kui soovid laenamise asemel hoopis investeerida, pakub Omaraha ka seda võimalust. Selleks tuleb sul samuti alustada oma konto loomise ja kasutajaks registreerimisega. Niipea, kui oled kinnitanud, et nõustud investeerimise tingimustega, ning kasutajatugi on omakorda kinnitanud sinu isikuandmete õigsuse, avatakse sulle Omaraha.ee portaalis virtuaalkonto. Seejärel tuleb sul kontole kanda soovitud rahasumma ning oledki investeerimiseks valmis.

Konto loomise juures avaneb sul mitmeid seadistamise valikuid. Üks neist on ka see, et paned paika, millistel tingimustel oled valmis oma raha laenudesse investeerima. Selle põhjal saab Omaraha portaal otsida sulle sobilikke pakkumisi ning raha välja laenama hakata. Kokku on sul võimalus luua kuni 10 investeerimisprofiili.

Seega on sul võimalus ise määrata muuhulgas maksimaalne summa, mida oled nõus ühe laenu kohta välja laenama, portaali vahendustasu ehk boonus ja erinevatele laenajate skoorivahemikutele mõeldud intressi suurus. Mida täiuslikumalt oled oma profiili määranud, seda paremal positsioonil teiste investorite seas oled. See omakorda võimaldab aga kiiremaid investeeringuid.

Kuidas teenida suuremat tulu väiksemate riskidega?

Ühest valemit siin pakkuda ei saa, kuid riskide hajutamiseks soovitame sul investeerida pigem rohkematesse laenudesse kuid väiksemaid summasid. Minimaalne investeeritav summa saab olla 10 eurot laenu kohta.

Kuidas toimub laenudesse investeerimine?

Raha liikumine sobivatesse laenudesse toimub automaatselt. Seega ei pea sa kõiki laenutaotlusi eraldi heaks kiitma.

Mis juhtub, kui laenaja jääb võlgu?

Investor saab sellisel juhul raha tagasi Omaraha tagatisfondist. Laen ise läheb aga inkassofirmale.

Korduma kippuvad küsimused

Millised on lehelt laenu saajale seatud tingimused?

Laenu saamiseks peab sul vanust olema vähemalt 21 aastat. Su alaline elukoht peab olema Eestis või mõnes muus Euroopa riigis. Sul peab olema regulaarne sissetulek ning  puhas isiklik maksekäitumise ajalugu. Kusjuures ka varasemad maksehäireregistrisse kantud maksehäireid võivad olla takistuseks.

Millised on soovijale seatud tingimused?

Omaraha investeerimine eeldab, et sul oleks vanust vähemalt 18 eluaastat ja sa elad Eestis või muus Euroopa Liidu riigis.

Mis on virtuaalkonto?

Omaraha virtuaalkonto kaudu saad kanda raha portaali sisse (nt laenumaksete tasumiseks) ja võtta raha välja (nt laenuraha).
Pane tähele, et laenuraha kantakse esmalt sinu virtuaalkontole ja selle kasutamiseks tuleb sul see sealt ise enda pangakontole edasi kanda.

Kui kiiresti saab laenu?

Laenuandja teeb väljamakseid tööajal iga 2 tunni ja õhtuti ning nädalavahetustel 3 tunni tagant. Öösiti ülekandeid ei teostata.
Omaraha OÜ enda konto asub SEB pangas, seega, kui sinu kodupank on samuti SEB, võid oodata kiiremaid väljamakseid. Isegi paari minuti jooksul, kuid mitte kauem kui 1 tund. Teistesse pankadesse toimuvad SEB-s ülekanded tööpäeviti 5 korda päevas. Kusjuures viimane kanne on 16.30.

Mis on Omaraha Kasvukonto?

Sisuliselt on tegemist Omaraha Kasvukonto puhul hoiusega. Läbi selle on sul hea võimalus koguda oma lapsele raha tulevikuks. Kuid pane tähele! Kasvukonto ei ole krediidiasutuste seaduse tähenduses hoius. Seega pead arvestama, et kontole ei laiene seadusest tulenevad hoiuste tagamise garantiid.

✅ Laen 50 -  3000 € ✅ Intress 8,00% - 50,00% aastas ✅ Eestimaine platvorm

8.0
Intress ja lisatasud
9.0
Tingimused ja paindlikkus
7.0
Veebilehe kasutatavus
7.0
Klienditugi
7.8 Hinnang
Omaraha
7.8/10