Avaleht » Laenud » Autolaenud

Autolaenud

Autolaenude pakkujaid leiab internetis suurel hulgal. Kuidas aga nende seast see endale sobivaim leida ja lepingu sõlmimiseks välja valida? Iga ühe reklaamidest võib leida, et soodne autolaen. Mõni julgem lubab isegi, et autolaen maksehäirega ja isegi autolaen ilma palgatõendita on nende juurest võttes täiesti võimalik. Vaata allpool parimate pakkujate võrdlust!

autolaenud

Autolaenu pakkujad

✅ Laen 1000 kuni 25 000 € ✅ Intress 5,90% - 15,90% aastas ✅ Väge kiire laenuotsus

10.0

✅ Laen 300 kuni 25 000 € ✅ Intress 7,90% - 17,90% aastas ✅ Usadusväärne ning mugav

8.8

✅ Laen 500 kuni 25 000 € ✅ Intress 21% aastas ✅ On võimalik saada laenu ka ilma sissemakseta

8.0

Et selles rägastikus orienteeruda ja autolaenu pakkujad nagu Mogo ja Tf Bank kokku koondada, olemegi käesolevale lehel kokku võtnud autolaenu tingimused ja võrdlused. See võimaldab sulle lihtsalt ja kiirelt saada ülevaade, kes on autolaenu pakkujad, millised on intressimäärad ja teised laenutingimused.

Võrdlusest leiad nii tagatiseta laenud kui tagatisega laenud. Seega midagi igale maitsele ja vajadusele.

Autolaen ja autoliising – mille poolest nad erinevad?

Uue auto ostu soovi korral on vaja mõelda mitme erineva asja peale. Lisaks sellele, mis peaksid olema auto omadused ja võimalused, tuleb kaaluda ka enda maksevõimekust ja kuidas uut sõiduvahendit soetada.

Kui sul endal ei ole parasjagu kogu vajaminevat auto ostu raha käepärast, tuleb uurida täiendavaid finantseerimise vahendeid. Seda tehes põrkud kokku kahe terminiga – autolaen ja autoliising. Mis on aga nende vahe ja kumma kasuks peaksid sina eelise langetama? Järgnevalt toomegi sulle välja selle, kuidas autolaen ja autoliising teineteisest erinevad.

Mis on autolaen?

Võttes sõiduki soetamiseks autolaenu, saad sa kohe ka auto omanikuks. Seega auto on sinu oma ja vabalt sulle kasutada. Soovi korral saad selle ka laenuperioodi vältel edasi müüa. Igakuiselt tuleb sul tasuda vaid laenu põhiosa ja intressimaksed.

Kui sul on autolaen tingimused ei määra ära tavaliselt ka selle, et sul peaks olema kehtiv kaskokindlustus, milline saab olla maksimaalne auto vanus ja mitmed teised nõuded, mis autoliising ette kirjutab.

Miinustena võib aga välja tuua kõrgemad kulud. Paljud autolaenu pakkujad annavad laenu maksimaalselt vaid 60-80% auto turuväärtusest. Sellest ostuks puudu jääv summa tuleb sul enesel leida. Seega esialgne finantseering võib olla üpris suur.

Mis on autoliising?

Autoliisingu peamine erinevus autolaenust on see, et autoliising nõuab omanikuks liisinguandjat. Alles liisinguperioodi lõppedes saad auto välja osta ning seejärel siis sõiduki ametlikuks omanikuks hakata. Liisinguperioodi jooksul oled sina vaid vastutav kasutaja.

Siit tulenevalt lisandub veel kaks  mõistet.

 1. Kapitalirent – kui liisingu eesmärk on auto hiljem välja osta.
 2. Kasutusrent – auto väljaostu soovi ei ole ja peale liisingu lõppemist antakse auto liisinguandjale tagasi.

Sellest tulenevalt on mitmeid lisakohustusi, mida kindlasti autoliisingu kehtivuse aja jooksul täitma pead. Olgu siin välja toodud näiteks kohustuslik kaskokindlustus. Vahel on määratud suisa ka läbisõidupiirang.

Positiivse poole pealt saab aga öelda, et autoliising on tihtipeale soodsama kuumaksega kui autolaen. Samuti tõsiasi, et kui sa peale liisingu lõppemist autot endale ei soovi, saad selle vabalt välja vahetada ja uut autot liisima hakata. Sul pole vajadust ise auto vahetamise soovi korral uut omanikku sellele otsida.

Millised on autolaenud ja nende tingimused?

Nagu eelnevaltki juba juttu oli siis auto ostmiseks on olemas mitu erinevat võimalust. Nii võib selle soetada, andes tagatiseks ostetav auto või soetades uus auto endale liisingu teel. Viimasel juhul jääb auto küll sulle kasutamiseks, kuid kogu laenuperioodi vältel on omanikuks liisingufirma, sina aga oled vastutav kasutaja.

Omaette teema on veel auto laen ehk siis laen, mida antakse sulle auto tagatisel. See eeldab, et sul on juba olemas oma auto. Nüüd, kui soovid täiendavat lisaraha laenamise teel, saad anda tagatiseks oma auto. Autolaenu pakkujad hindavad sinu poolt antava auto vastavust nende poolt seatud laenutingimustega. Samuti tutvuvad auto turuväärtusega ja koostavad autole hindamisakti. Sageli on hindamisakti tegemine tasuta. Aeg ajalt küsitakse aga ka juba selle eest sinult raha enne, kui üldse positiivne laenuotsus tulnud on. Niisiis pead olema valmis, et annad oma auto hindamisele, tasud selle eest raha, kuid tulemuseks võib olla see, et sinu laenutaotlus ei saa rahuldatud. Kulutus hindamisakti eest tuleb sul aga siiski tasuda.  Paljud firmad on valmis aga tasulise hindamisakti puhul positiivse laenuotsuse korral selle akti tegemiseks läinud kulutused lisama ka antava laenu sisse.

Millised on autolaenu tingimused?

Nagu arvata võib, siis üheselt kehtivaid tingimusi me sulle siia kirja panna ei saa. Autolaenu pakkujad määravad kõik ise oma laenude väljastamiseks seatavad reeglid. Samuti muutuvad need ajas, ja neid mõjutavad ka teised üldised majanduslikud näitajad. Seega, milline on parim autolaen, on raske öelda. Soodne autolaen ja sulle sobivaim, selgub läbi autolaenude võrdluse.

Niisiis on soovitus, et selgita välja, kes on autolaenu pakkujad, tutvu neist võimalikult paljudega ja loe hoolikalt, millised on laenu saamiseks seatud tingimused. Iga laen on finantskohustus ja seetõttu ei tohiks sa ühtegi laenu ega liisingut võtta kergekäeliselt. Kaalu oma majanduslikke väljavaateid nii praegusel ajal, kui ka lähitulevikus. Veendu, et võetav kohustus on sulle jõukohane kogu laenuperioodi vältel.

Valiku lihtsustamiseks ja aja kokkuhoiuks tasub sul kindlasti tutvuda meie lehekülgedega, kus on välja toodud erinevad autolaenu pakkujad ja nende lühitutvustused. Seal on võimalus hõlpsamalt teha esmane valik ning seejärel ettevõtte enda kodulehele täpsemalte pakkumiste saamiseks liikuda.

Tagatisega ja tagatiseta autolaen: Kumb on mõistlikum?

Auto laen on võimalus võtta kahel viisil – laen juba  olemasoleva auto tagatisel või uue sõiduki ostmiseks mõeldud laen. Selle viimase puhul saab lisaks jaotada laenud veel: tagatiseta autolaen ja tagatisega autolaen.

Järgnevalt teemegi ülevaate sellest, millised on tagatisega ja tagatiseta laenu tingimused.

Tagatiseta autolaen

Tagatiseta autolaen on hea valik, kui sinu uueks autoks saab veidi vanem sõiduk. Sel juhul tuleb aga arvestada, et pakutav laenu periood võib olla lühem ning seatud on rida tingimusi, mida laenu saamiseks täitma peab.

Tagatiseta autolaen on hea valik kui:

 • soovid osta vanema ja kasutatud auto;
 • soovid auto osta eraisikult. Tagatiseta autolaenu korral on auto ost eraisikult hõlpsam, kui tagatisega laenu puhul. Põhjuseks see, et laenu otstarvet sa selgitama ei pea. See võimaldab soovitud auto osta igas vanuses ja iga ühelt ilma liigseid selgitusi andmata.
 • soovid laenata kogu auto ostuks vajamineva raha.
 • soovid madalamat intressi. Keskmine tagatiseta autolaenu intressimäär jääb 18% kanti. Konkreetselt sulle määratav intress sõltub sinu sissetulekutest ja teistest hetkel aktiivsetest maksekohustustest.

Tagatiseta autolaen – tingimused

Nii nagu iga teise teenusega, erinevad ka autolaenu tingimused teenusepakkujate kaupa. Olgu siinkohal aga välja toodud tagatiseta autolaenu tingimused üldistatud kujul. Laenusumma suurusjärk jääb üldjuhul 500 – 5000 euro vahele ja intressimäära alates 1,5% kuus ning tagasimakseperiood 3 – 60 kuud. Tagatiseta autolaen maksehäirega ei ole võimalik.

Tagatisega autolaen

Uuema ja kallima auto ostu puhul on tagatisega autolaen eelistatum valik. Üheks suureks miinuseks tagatisega laenu puhul loetakse aga seda, et laenu ei saa kogu auto väärtuse ulatuses. Seega tuleb sul mingi osa (tavaliselt minimaalselt 20-30%) sõiduki ostuks kuluvast rahast ise välja käia.

Tagatisega autolaen on hea valik kui:

 • soovid osta uuemat ja kallimat autot. Põhjus siin lihtne, pakutav maksimaalne laenusumma (isegi 50 000 eurot) on kordades kõrgem, kui tagatiseta autolaenu tingimused ette näevad.
 • sinu jaoks ei ole oluline, kes on auto omanik nii öelda paberite järgi, ja kas seda kasutada saad. Aeg – ajalt võib tagatisega autolaenu tingimused sätestada, et laenuperioodi vältel on auto omanikuks laenufirma. Vahel soovitakse, et auto oleks lausa laenu andnud firma parklas seismas, et tema väärtus kasutusest tulenevalt ei langeks.
 • Sinu sissetulekud ei ole regulaarsed. Tagatisega autolaenu tingimused on mõnevõrra leebemad ning sinu sissetulekute suurusel ei ole nii määrav roll, kui tagatiseta laenu puhul.

Tagatisega autolaen – tingimused

Üldiselt on nõue, et auto ei oleks vanem, kui 15 aastat. Erandid on lubatud uunikumide ja eriotstarbeliste sõidukite puhul. Laenusumma suurus sõltub tagatiseks antava auto väärtusest. Kuuintress jääb tavaliselt 3 -7 % ringi. Oodatav vanus laenutaotlejale on 18 eluaastat ning laenusaaja peab olema tagatiseks oleva auto omanik. Sul tuleb arvestada ka sõiduki ümberregistreerimisega ning selle toiminguga kaasnevate kuludega ARK-is.

Kas autolaen maksehäirega on võimalik ja kui kiiresti laenu saab?

Allpool teeme juttu ühtedest sagedasematest küsimustest, mida otsitakse seoses autolaenu sooviga.

Kas autolaenu saab maksehäiretega?

Auto on paljude jaoks mitte ainult lõbusõiduks ja eputamiseks, vaid äärmiselt vajalik tarbeese ja sissetuleku tooja. Elades linnast väljas, on tänu autole võimalik valida ka töökohad, mis asuvad jalutuskäigu kaugusest eemal ja kuhu ühistransport ei liigu.

Seega on üsna sage küsimus, et kas autolaen maksehäirega on ka võimalik? Õnneks on meil sulle laenu võtmise seisukohalt hea uudis – jah autolaen maksehäirega on võimalik nii mõnegi autolaenu pakkuja juures. Küll mitte kõigi, aga siiski mitmete.

Ja veelgi suurem tõenäosus, et sa saad autolaenu kehtiva maksehäire korral, on siis, kui kaalumisel on tagatisega autolaen. Kindlasti ei tasu seda nüüd võtta kui täiesti mitte määravat tegurit. Laenuandja vaatab väga põhjalikult üle sinu maksevõimekuse, tutvub sissetulekute ja väljaminekute ning olemasolevate kohustustega. Samuti kuulub kontrolli alla sinu kehtivate maksehäirete olemasolu ning nende ajalugu. Kuid tagatise olemasolul on suureks laenu saamise määravaks teguriks tagatiseks antava auto väärtus. Seega, kui sa ei soovi ülemäära suurt laenu, ja su laenutagatiseks olev auto on heas korras ning kõrge väärtusega, ei saa tavaliselt maksehäire olemasolu sulle saatuslikuks.

Siinkohal ongi väga oluline, et sa oskaksid ise hinnata oma tagasimaksmise võimekust. Põhjus lihtne – kui sa ei jaksa laenu tagasi maksta, võtab laenuandja sinult lihtsalt auto laenu katteks endale. Niisiis veelkord – võta laen vaid siis, kui oled veendunud, et tagasimaksmisele kuuluvad laenumaksed on sulle vastuvõetavad ja jõuetekohased.

Kui kiiresti saab autolaenu?

Kuna autolaenu dokumendid, laenutaotluse ja andmed saad esitada interneti teel, on vastus taotlusele võimalik saada üpris kiiresti. Mõningatel juhtudel lubatakse vastamise ajaks ka kõigest mõni minut. Seda siis autolaenu pakkuja kontori lahtioleku ajal, kuid mõned autolaenu pakkujad teevad seda ka igal nädalapäeval, mitte ainult tööpäevadel.

Turule on tulnud aga ka uuenduslikud automaatsed laenu saamise hinnangud. Nii lubab mõni pank, et vastuse oma laenutaotlusele saad vähem, kui 1 minutiga, kohati lausa 10 sekundiga.

Laenuraha kontole saamise kiirus sõltub aga mitmetest asjaoludest. Kui sul on vaja tagatiseks antava auto hindamisakti, tuleb arvestada selle teostamiseks kuuluva ajaga. Tavaliselt tehakse seda tööpäevadel ja päevasel ajal. Kui sul puudub kaskokindlustus, kuid laenureeglid näevad ette selle olemasolu, võtab mõningase aja ka selle vormistamine.

Kui soovid laenu saada maksimaalselt kiiresti, veendu, et esitada juba esmase laenutaotlusega maksimaalselt palju vajalikku infot ning nõutavad dokumendid. Nii saavad asjatundlikud laenunõustajad juba kohe hinnata sinu maksevõimekust ja laenusumma suuruse vastavust sellele. Samuti sinu krediidivõimekust korrektselt tagastada laenuga võetud kohustused.

Kui sinu laenutaotlus saab positiivse vastuse, kantakse raha sinu kontole üldiselt ühe ööpäeva jooksul. Mõningal määral mõjutab seda ka see, kas sinu kodupank ja laenupakkuja pank asuvad ühes kohas, sest erinevate pankade puhul tavaliselt nädalavahetusel rahad ei liigu.

Kas autolaen firmale või ettevõttele on võimalik?

Nii nagu eraisikutel, on ka ettevõtetel aeg ajalt vajadus täiendava raha järele. Tuleb ju vahel ka neil ette ootamatuid olukordi ja ette planeerimata väljaminekuid, või ajastatud suuremaid kulutusi, mis hiljem ettevõtlusesse uusi sissetuleku võimalusi avardab. Kui selleks omavahenditest ei piisa, tuleb ka firmadel laenuturul ringi vaadata ja mõelda milline on soodne autolaen nende jaoks.

Mitmed autolaenu pakkujad on valmis väljastama laenuraha ka ettevõtetele. Levinum on küll liisingusse andmine, kuid leiab täiesti ka neid krediidipakkujaid, kellel autolaen firmale on pakutavate teenuste hulgas.

Üldises plaanis ei ole laenu saamiseks vajaminevates toimingutes suurt vahet, kas raha läheb eraisikule või firmale. Sama moodi peab juriidilise isiku esindaja täitma autolaenu taotluse. Seda saab teha pea kõigi pakkujate kodulehtedel. Peale seda tuleb ühendust võtta laenufirma spetsialistiga, et leppida kokku kohtumine sõiduki hindamiseks ja laenutingimuste läbirääkimiseks. Kui kõik vajalikud dokumendid on esitatud ja laenuleping allkirjastatud, peab auto Maanteeametis ümber registreerima laenufirma nimele. Raha laekumine ettevõtte pangakontole toimub üldjuhul kohe, kui sõiduki ümberregistreerimise kinnitus on saabunud.

Autolaen ettevõttele – tüüpilised tingimused

 • Laenusumma kuni 60 – 80% tagatiseks antava auto turuväärtusest.
 • Tagastamistähtaeg on tavaliselt 3 kuud kuni 5 aastat.
 • Intressimäär on suurusjärgus 2,5% kuus ehk 30% aastas.
 • Tagatiseks antava auto omanik peab olema laenu sooviv ettevõte.
 • Dokumentidest on vajalik sõiduki tehniline pass ja sageli küsitakse ka näiteks jooksva aasta viimase kolme kuu bilanssi ja kasumiaruannet.

Autolaenu pakkujad : Kes on parimad laenuandjad?

Mitmed väikelaenu andjad on endale nime teinud just identifitseerides end kui parimad autolaenu pakkujad. Mõnede laenufirmade puhul on see suisa peamine või ainus laenuliik, mida nad annavad.

Kuna pakkujaid ei ole vaid üks, võib olla üsna raske orienteeruda, milline neist on soodne autolaen. Kui sul ei ole aega, või suurt huvi, ise kõigi pakkujate esmaste üldiste tingimustega tutvuda, on meie poolt pakutavad autolaenu pakkujad just hea lähtepunkt, kus välja selgita endale sobivaimate tingimustega parim autolaen.

Seejärel, kui esmane valik on paigas, saate uurida laenupakkuja enda kodulehelt nagu Inbank.ee ja Coop pank juba lähemalt, mis on konkreetse autolaenu pakkuja täpsemad tingimused.

Milline on parim autolaen?

Laenusoovijana oleks väga tore, kui saaks kusagilt kohe vastuse küsimusele – milline on parim autolaen. Nii öelda päris elus see nii lihtne vastata aga ei ole. Põhjus selles, et see, mis ühele on parim autolaen võib teise jaoks olla just pigem halvemate sekka kuuluv. See on tingitud esiteks sellest, et autolaenu tingimused on erinevatel firmadel erinevad. Teine põhjus tuleneb sellest, et ka laenu soovijate võimalused, sissetulekud, olemasolevad rahalised kohustused ja kõik muu selline on erinev. Sellest lähtuvalt saab iga konkreetne laenusoovija täpselt talle tehtava laenupakkumise, mis võib oluliselt erineda näiteks su sõbrale tehtavast.

Seega, et leida soodne autolaen, tuleb sul leida erinevad autolaenu pakkujad ja tutvuda nende tingimustega. Ära piirdu vaid ühe laenupakkumise võtmisega. Kuna laenutaotluse esitamine on tasuta, küsi pakkumist mitmelt ettevõttelt, et siis nende seast endale parim autolaen välja valida.

Korduma kippuvad küsimused

Kui suur on autolaenuga saadav laenusumma?

Saadav laenusumma sõltub mitmest tegurist. Kui sul on soov võtta laen auto tagatisel, võib laenusumma jääda isegi mitmekümne tuhande euro juurde. Kõik sõltub sellest, milline on tagatiseks antava auto turuväärtus, millest siis keskmiselt 70 – 90% on see summa, mida maksimaalselt sul taotleda võimalik on.
Kui sul aga tagatiseks autot anda ei ole veel, siis jäävad pakutavad laenusummad mitmetes kordades väiksemaks.
Lõplik sulle pakutav laenusumma selgub siis, kui autolaenu pakkuja on tutvunud lisaks ka sinu sissetulekute ja juba olemasolevate rahaliste kohustustega.

Autolaen maksehäirega – kas on võimalik?

Kuigi laenuandjad ei sooviks hea meelega näha maksehäireid sinu krediidiajaloos, on mõned ettevõtted selles osas siiski veidi leebemad. Kuid pea silmas, et niipea, kui sul tekivad makseraskused, on auto tagatisel laenu võttes laenufirmal õigus sinu sõiduk maha müüa, et maksmata jäänud kohustusi finantseerida.

Kui suur on autolaenu intress?

Autolaenu intress ei ole väga väike, kuid tavaliselt on see siiski madalam, kui vaid palga tagatisel võetaval kiirlaenul. Praegusel ajal jäävad madalamad intressid laenupakkujatel ca 8 % kanti. Samas kõrgemate intresside puhul võib see olla lausa 30% juures. Lõplik sulle pakutav laenuintress selgub siis, kui autolaenu pakkuja on tutvunud nii tagatise, kui ka sinu olemasolevate kohustuste ning sissetulekutega.

Kas autolaen ettevõttele on saadaval?

Jah ka firmadele pakutakse auto tagatisel laenu. Seda ei pruugi küll teha kõik autolaenu pakkujad, kuid mitmeid teenuseosutajaid siiski leidub. Laenust levinum on aga siiski autoliising firmadele.

Kas autolaen palgatõendita on mõeldav?

Autolaen palgatõendita on mõeldav, kui laenuandja küsib sissetulekute tõestamiseks vaid pangakonto väljavõtet ja sellel on siis näha sinu igakuised regulaarsed sissetulekud. Mõned firmad soovivad aga kindlustunde suurendamiseks eraldi veel ka palgatõendit. Sellega välistatakse olukorrad, kus töösuhe on lõppenud viimaste nädalate jooksul.

Kas autolaenu pakkujad hindavad tagatiseks antava auto väärtuse ise?

Jah, sõltuvalt firmast võivad nad autole hindamisakti ka ise teha. Tihtipeale on see siis ilma täiendava tasuta. Mõned autolaenu pakkujad suunavad sind hinnangu saamiseks aga oma partnerite poole.

Kes saab võtta autolaenu?

Üldjuhul saavad laenu taotleda kõik vähemalt 18 aastat vanad Eesti Vabariigi kodanikud ja Eestis elamisloa või elamisõiguse alusel elavad eraisikud. Osad autolaenu pakkujad annavad laenu ka Eesti juriidilistele isikutele.

Kas autolaen sularahas on võimalik?

Jah, soovi korral väljastavad mõned ettevõtted sulle laenusumma ka sularahas.

Kas autolaenu vormistamisel kaasneb täiendavaid kulusid?

Nii see tõepoolest tavaliselt on. Auto omaniku ümbervormistamine, sõidukile hindamisakti tegemine ja lepingu sõlmimisega seotud tasud on vaid mõned neist kõrvalkuludest, mis autolaenu lepingu sõlmimine kaasa võib tuua.

Seotud lehed