Avaleht » Laenud » Kiirlaenud » Kiirlaen ilma palgatõendita

Kiirlaen ilma palgatõendita

Kiirlaenu pakkujate turu suur konkurents on viinud selleni, et mitmete laenuandjate tootevalikus on ka kiirlaen ilma palgatõendita. Varasematel aastatel oli võimalik lausa kiirlaen ilma kontoväljavõtteta. Seega ei olnud laenu taotlemiseks vajadus sul tõestada ei sissetulekute olemasolu ja suurust ega ka töökoha omamist.

✅ Laen kuni 4000 eurot ✅ Intress alates 24% aastas ✅ Tasuta maksepuhkus

8.5

✅ Laen 100 - 5 000 € ✅ Intress 24,00% - 31,99% aastas ✅ Kohene vastus laenutaotlusele 

8.5

✅ Laen kuni 3000 eurot ✅ 1 eurone tasu 30 päevase laenu puhul ✅ Osamakse alates 10 eurost

8.0

✅ Laen kuni 5000 eurot ✅ Intress 18,00% - 40,00% aastas ✅ Laenuotsuse saab mõne minutiga

8.0

✅ Laen kuni 3000 eurot ✅ Fikseeritud Intress 39,60% aastas ✅ Kogu protsess täiesti digitaalne

8.0

✅ Laen 50 -  3000 € ✅ Intress 8,00% - 50,00% aastas ✅ Eestimaine platvorm

7.8

✅ Laen kuni 5000 eurot ✅ Täiesti digitaalne taotlemine ✅ Vastus koheselt

7.5

✅ Laen kuni 3000 eurot ✅ 0% intress 30 päevase laenu puhul ✅ Tagasimaksed valite ise

7.0

✅ Laen kuni 5000 eurot ✅ Intress 18,00% - 40,00% aastas ✅ Laenuotsuse tegemine käib väga kiirelt

7.0

Küll aga on selliste laenufirmade hulk, kes laenu ilma palgatõendita pakuvad, viimaste aastatega oluliselt vähenenud, sest seadused ja nõuded teenusepakkujatele(nagu smsrahamonefit ja ferratum) muutuvad aina karmimaks. Kuid seda tuleks eelkõige võtta, kui kaitset laenuvõtjale, et otsus kiirlaenu taotlemiseks ei tuleks liiga kergekäeliselt.

Kiirlaen ilma palgatõendita tähendab ka suuremaid kulutusi

Soovides kiirlaenu ilma palgatõendita tuleb sul arvestada sellega, et enamjaolt on sellisel laenutüübil suuremad laenukulud. Seda põhjusel, et need laenud on krediidipakkujale suurema riskiga. Seega on laenule määratavad intressid kõrgemad, kui teiste laenutoodete puhul.

Positiivse poole pealt on ilma palgatõendita laen paindlik. Sul ei ole vaja taotleda tööandjalt vastavat tõendit, mis nõuaks omakorda lisaaega. Eriti siis, kui laenu saamise vajadus on väga kiire. Samuti pakub see ka veidi enam privaatsust kui sa ei soovi, et suu tööpakkuja teada saaks, et sa kiirlaenu taotleda soovid.

Samuti asjaolu, et sul on laenuvõimalus ka siis, kui hetkel stabiilne töökoht puudub, või oled just töökohta vahetamas, muudab ilma palgatõendita kiirlaenu paljudele meelepäraseks. Eriti suur eelis on see suurpankadega võrreldes, sest neist naljalt ilma töökohta tõendamata sul laenuvõimalust ei ole.

Miks üldse palgatõendit vaja on?

Võib tekkida küsimus, et kui laen palgatõendita on võimalik siis miks seda üldse küsitakse? Konto väljavõttel on ju kenasti näha regulaarsed sissetulekud?

Põhjuseks on täiendav turvagarantii laenuandjale. Võib ju juhtuda, et esitada laenufirmale konto väljavõtte, kust on kenasti näha sinu palgalaekumised.  Samas ei kajastu seal kuidagi näiteks see, kui oled just äsja töökohalt lahkunud ja uue töökoha otsingul. Palgatõendi küsimisega saab laenufirma sellised kahtlused enda jaoks hajutada. See annab neile ka kindlustunde sinu edasises maksevõimekuses ning seeläbi soodsama laenuintressi võimaluse.

Palgatõendi võtmisega tõestab ju su tööandja kirjalikult, et jah, sa oled üks nende töötajatest ja regulaarse sissetuleku saajatest.

Kiirlaen kontoväljavõtteta – mis vahe on palgatõendil ja kontoväljavõttel?

Kuuleme tihtipeale laenufirmade reklaame loosungiga meil on kiirlaen ilma palgatõendita. Oled sa aga kuulnud viimastel aastatel, et kiirlaen kontoväljavõtteta kusagil pakkumises oleks? Pidades silmas kehtivaid seadusi ja laenufirmadele seatud reegleid, ei saa ja tohigi sa selliseid reklaame kuulda.

Mis on pangakonto väljavõte?

Laenuhuvi korral soovitakse näha sinu pangakonto väljavõtet, et veenduda sissetulekute olemasolus ja sinu maksevõimekuses. Üldjuhul soovitakse näha sinu viimase 6 kuu rahade liikumisi. Selle järgi saavad laenuspetsialistid hinnata muuhulgas sinu edasist maksevõimekust ja maksimaalselt pakutavat laenusummat, mis oleks turvaline  nii sulle kui neile.

Laen ilma konto väljavõtteta on võimatu

Mõnede jaoks võib tunduda see pahatahtlik kius ja riiklik ülereguleerimine. Aastaid tagasi sai ju laenu puhtalt isikukoodi esitamisega. Aga see viimane ongi just põhjuseks, miks on nõudeid oluliselt karmistatud. See kõik on sinu enda kaitseks.

Seega mitte ükski kiirlaenupakkuja, kes järgib Eestis kehtivat seadusandlust ja reegleid, ei saa pakkuda sulle laenu ilma konto väljavõtteta. Taotledes ja saades endale kiirlaenu pakkumisega tegelemiseks luba Finantsinspektsioonist, võetakse ka kohustused. Muuhulgas on seal nimekirjas konto väljavõtte küsimine enne laenu väljastamist.

Mis on palgatõend?

Palgatõend on sinu tööandja kirjalik kinnitus sellele, et sa töötad selles ettevõttes. Laenuandjale annab see kindlustunde, et olles tööga hõivatud, on sul ka regulaarsed sissetulekud. See omakorda tagab aga selle, et suudad kenasti täita laenulepinguga võetud kohustusi.

Millal on palgatõendit kindlasti vaja?

  • Kui soovid suuremat laenu. Näiteks kui soovid taotleda hüpoteeklaenu või kodulaenu, küsitakse sinult üldjuhul alati palgatõendit.
  • Kui soovid laenu võtta suurematest pankadest. Tavaliselt Eesti suurpangad soovivad lisaks konto väljavõttele enne laenu väljastamist saada ka sinu palgatõendit. See annab kindlustunde, et sa ei ole äsja oma töösuhet lõpetanud.
  • Sul ei ole võimalik esitada konto väljavõtet. Sel juhul võib palgatõend anda kinnitust, et suudad laenuga võetavaid kohustusi laenuandja ees täita.
  • Sa ei soovi esitada pangakonto väljavõtet. Kui laenupakkuja ei ole seadnud tingimuseks konto väljavõtte esitamise, võid sissetulekute kinnitamiseks anda palgatõendi. See võib kõne alla tulla sul näiteks siis, kui sa soovid suuremat privaatsust oma rahaasjades. Konto väljavõttes on ju näha palju sinu isiklikke väljaminekuid ja tarbimisharjumusi.

Kokkuvõtteks saab öelda, et laenu ei ole võimalik saada, kui sul puudub sissetulek. Sõltuvalt laenupakkujast on sul vajadus seda tõestada kas siis palgatõendi või pangakonto väljavõttega. Mõnel juhul soovitakse näha ka mõlemat.