Avaleht » Laenud » Kiirlaenud » Kiirlaen sularahas

Kiirlaen sularahas

Aeg ajalt võib ette tulla olukordi, kus sul on erinevatel põhjustel vajalik, et kiirlaenu võtmine ei kajastuks sinu pangakonto väljavõttel. Näiteks sellised situatsioonid, kus sul on vajadus õige pea mõnelt suurpangalt laenu taotleda. Sellisel juhul ei ole mitmetele laenuandjatele meelepärane näha väljavõtte peal värsket kiirlaenufirmast saadud ülekannet. Loe siit lähemalt kas kiirlaen sularahas on hea mõte ja kes seda pakuvad.

✅ Laen kuni 4000 eurot ✅ Intress alates 24% aastas ✅ Tasuta maksepuhkus

8.5

✅ Laen 100 - 5 000 € ✅ Intress 24,00% - 31,99% aastas ✅ Kohene vastus laenutaotlusele 

8.5

✅ Laen kuni 3000 eurot ✅ 1 eurone tasu 30 päevase laenu puhul ✅ Osamakse alates 10 eurost

8.0

✅ Laen kuni 5000 eurot ✅ Intress 18,00% - 40,00% aastas ✅ Laenuotsuse saab mõne minutiga

8.0

✅ Laen kuni 3000 eurot ✅ Fikseeritud Intress 39,60% aastas ✅ Kogu protsess täiesti digitaalne

8.0

✅ Laen 50 -  3000 € ✅ Intress 8,00% - 50,00% aastas ✅ Eestimaine platvorm

7.8

✅ Laen kuni 5000 eurot ✅ Täiesti digitaalne taotlemine ✅ Vastus koheselt

7.5

✅ Laen kuni 3000 eurot ✅ 0% intress 30 päevase laenu puhul ✅ Tagasimaksed valite ise

7.0

✅ Laen kuni 5000 eurot ✅ Intress 18,00% - 40,00% aastas ✅ Laenuotsuse tegemine käib väga kiirelt

7.0

Aeg ajalt võib ette tulla olukordi, kus sul on erinevatel põhjustel vajalik, et kiirlaenu võtmine ei kajastuks sinu pangakonto väljavõttel. Näiteks sellised situatsioonid, kus sul on vajadus õige pea mõnelt suurpangalt laenu taotleda. Sellisel juhul ei ole mitmetele laenuandjatele meelepärane näha väljavõtte peal värsket kiirlaenufirmast saadud ülekannet. Loe siit lähemalt kas kiirlaen sularahas on hea mõte ja kes seda pakuvad.

Kas laenud sularahas on kõikide teenusepakkujate toodete seas?

Kuigi tegemist on üsna soovitud laenutootega, ei ole seda tüüpi laenude väljastajaid eriti palju. Sagedamini on selle taga põhjus, et sularahas laen eeldab näost näkku kohtumist ja laenuraha edasi andmist. Kui laenuandjal on kontoreid vähe, muudab see raha kättesaamise keeruliseks. Kui laenusaaja soovib seda ka tagastada sularahas, tähendaks see aga veelgi sagedasemat otsest kokkupuudet.

Mitmed ettevõtted(näiteks nagu smsraha ja smsmoney) on otsinud endale seetõttu koostööpartnerid (Maxima poed, Omniva postkontorid jt), kes oleks valmis nii laenutaotlusi registreerima kui ka taotluse rahuldamisel laenud sularahas väljastama. Samuti hilisemalt laenu tagasimakseid vastu võtma.

Laen sularahas tagab suurema konfidentsiaalsuse

See niiöelda jälgede mitte maha jäämine on peamine põhjus, miks on laenud sularahas populaarsed. Saad ju soovitud summa endale sularahas ja seega ei jää sellest märget pangakontole. Põhjus konto väljavõtte niiöelda puhtana hoidmiseks on sageli just ka see eelpool mainitud hilisem suurpankadest laenu saamise soov.

Laenud sularahas on kättesaadavad ka väiksemates maapiirkondades

Üks olukord, millal laen sularahas võiks olla samuti eelistatud pangakontodele kantava laenuraha ees, võib olla ka see, et elatakse maal kus puuduvad sularahaautomaadid. Küll aga on laenuraha kättesaamise võimalus Omniva postitöötajate kaudu.

Seega kaalu laenu sularahas, kui sul puudub võimalus selle väljavõtmiseks pangaautomaadist, kuid on soov saada lisaraha ja seda kasutada just sulas.

Kui kiiresti saab laenud sularahas kätte?

Üks sularahas laenude miinus on kindlasti suurem ajakulu võrreldes pangakontole kantava laenuga. Põhjus siin loomulikult see, et sa pead füüsiliselt ise postkontorisse sellele järgi minema.  Samuti tuleb arvestada nende lahtioleku aegadega.

Kui sa taotleksid laenu aga pangakontole, võiksid selle kätte saada ka kõigest 10 – 15 minutiga. Eriti kiirlaenu ilma palgatõendita, millede korra ei küsita sinu käest ka tööandja kirjalikku kinnitust, et oled ettevõtte juures palgalisel tööl ja saad regulaarset sissetulekut.

Sularahalaen vs laen pangakontole – mis on neil vahet?

Kiirlaen sularahas on tegelikult täpselt sama, mis kiirlaen pangakontole. Ainus erinevus on laenuraha kättesaamise viisis. Kui esitada krediidiandjale taotluse laenuraha saamiseks, tuleb sul valida selle väljastamise viis. Ehk siis, kas soovid laenu kätte saada sularahas või pangakontole.

Kuidas taotleda kiirlaenu sularahas?

See, kas sa võtad laenud sularahas või pangakontole, ei muuda sisuliselt laenu taotlemise protsessi. Nii sularaha laenud kui kontole ülekandega lisaraha taotlused on sul võimalus esitada telefoni, interneti või e-maili teel. Samuti laenukontoris kohapeal või laenuandja koosööpartneri juures.

Erinevus tuleb mängu aga alles siis, kui oled saanud positiivse laenuotsuse. Sellisel juhul ei kanta soovitud laenuraha sinu pangakontole, vaid sa pead ise füüsiliselt laenukontorisse või nende partneri juurde kohale minema. Sagedaseim koht laenurahade väljastamiseks on Omniva postkontorid. Seega tuleb sul välja valida endale lähim / sobivaim Omniva teeninduspunkt ja sinna ise rahale järgi minna.

Kuidas sularahalaen kätte saada?

Kui oled valinud laenu väljastajaks Omniva teeninduspunkti, saadetakse sulle sealt teade, et võid soovitud rahale järgi tulla.

Nii laenukontori esinduses kui Omniva postkontoris  tuleb sul esitada oma isikut tõendav dokument.  Selle kaudu tuvastatakse, et laenu soovinud inimene olid ikka sina ise. Seejärel väljastatakse sulle laenuraha. See protsess ise ei võta kaua aega. Ajakulukam on lihtsalt esindusse või Omniva kontorisse kohale minek.

Kuidas sularahalaen tagasi maksta?

Sularahalaenu tagastamiseks on sul kaks võimalust. Esimene neist on see, et nii nagu võtsid laenu, samamoodi ka tagastad selle sularahas. Kuid soovi korral võid tagastamise viisiks valida mõnevõrra mugavama pangaülekandega tasutavad laenumaksed.

Kui valid laenu sularahas tagastamise, saad seda samamoodi teha laenukontori esinduses või Omniva postkontoris. Täpsemad tingimused sõltuvad aga laenuandjast ja lepinguga seatud tingimustest. Mõned firmad soovivad, et tagastaksid laenu 30 päeva möödudes korraga ja täies ulatuses. Teiste puhul on aga võimalus ka pikemateks ja paindlikemaks laenutähtaegadeks.  Erinevus tuleb sageli just võetavast laenusumma suurusest. Väiksemate puhul eeldatakse tihtipeale lühemaid tähtaegu.

Samas tuleb sul arvestada sellega, et kui valida laenu sularahas tagastamise ja pikema makseperioodi, tuleb sul korduvalt ka esinduses kohapeal seda tasumas käia. Samuti tuleb silmas pidada laenuesinduse ja Omniva postkontori lahtiolekuaegu.

Seega kaalu hoolikalt, kas sul on võimalus regulaarselt makseid tegemas käia. Ehk oleks siiski kindlam ja mugavam selle tasumine arvelduskonto kaudu. Sedasi ei sõltu selle tagastamine ei ajast ega asukohast.

Kuid kui sularaha laenu võtmise eesmärk oli privaatsuse säilitamine, kaob panga kaudu tagasimaksete tegemisega see eelis koheselt ära.

Kas on võimalik ka kiirlaen ilma palgatõendita?

Lühike vastus on jah. Kiirlaen ilma palgatõendita on täiesti võimalik. Nii mõnigi kiirlaenufirma ei soovi laenutaotluse tegemisel sinult kinnitust, et omad püsivat töökohta. Kuid pane tähele, et kiirlaen ilma palgatõendita ei ole sama, mis kiirlaen ilma kontoväljavõtteta. Vastavalt hetkel kehtivatele seadustele ei ole võimalus sul laenu saada ilma, et jätaksid esitamata oma pangakonto väljavõtte. Selle küsimise kohustus on kõigil seadusekuulekatel laenupakkujatel.

Küll aga saavad nad anda kiirlaenu ilma palgatõendita, sest selle päringu kohustust neile seatud ei ole. Panga väljavõttest on näha sinu regulaarsed sissetulekud. Palgatõendit küsitakse aga täiendavalt seetõttu, et saada kinnitust sinu jätkuvale töösuhtele ja laekumistele ka järgnevatel kuudel. Sinu väljavõttest võib küll kenasti näha, et igakuiselt laekub sulle palk. Kuid kui laenufirmal võib tekkida kahtlus, et see töösuhe on äsja lõppenud, võivad nad kahtluste kustutamiseks küsida palgatõendit.

Palgatõend on sisuliselt paber, kus sinu tööandja kinnitab kirjalikult, et sa töötad selles ettevõttes.

Kas laen ilma palgatõendita on kõikide teenusepakkujate tootevalikus?

Ei. Laenu ilma palgatõendita pakkuvate ettevõtete arv on viimaste aastatega tublisti vähenenud. Põhjuseks on ühelt poolt nii seadused kuid teiselt ka kaitse laenusaajale. Suurem kontroll ning krediidivõimekuse hindamine laenufirma spetsialisti poolt annab täiendavat julgust ka sulle, et oled võimeline võetud laenu tagastama.

Millal ei ole võimalik võtta kiirlaenu ilma palgatõendita?

Konkreetseid ettekirjutisi selles osas välja tuua ei saa. Küll aga võib öelda, et sagedamini on palgatõendi nägemise soov siis, kui soovid saada suuremat laenusummat. Või ka tagatisega laenu (hüpoteeklaen, kodulaen jt).

Üsna kindel võid olla ka selles, et kui soovid laenu mõnest suuremast pangast, küsivad nad sinult palgatõendit.

Seotud Lehed